Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
AKTIVITY

Protože je borderka temperamentní stvoření, které potřebuje neustále něco dělat a když se mu různé činnosti v hojné míře nedostává, trpí destrukčními či hůř i sebe destrukčními sklony, věnujeme se s Algouškem všemožným aktivitám tak, aby byla spokojená dušička nejen její, ale i moje :o)

AGILITY

 

Agility je aktivitou číslo jedna a vždy bude. Trénujeme pravidelně pod vedením Lucky Dostálové, účastníme se výcvikových táborů, intenzivek a soustředění. Agility nás moc baví, Algida je velmi rychlá a šikovná, přes počáteční problémy s koncentrací se posouváme dál a když svítí sluníčko, občas se nám i něco podaří ... po počátečních peripetiích, kdy jsem si nevěděla rady s její neskrotnostní a až fanatickým nadšením, máme dnes z agility ohromnou radost. Tréninky nás naplňují a my zúročujeme tu velkou dřinu a úsilí, které do nás naše trenérka vložila. Agility je pro nás srdeční záležitost ... těšíme se, až se s Vámi někde potkáme ...

CANISTERAPIE

Od září 2009 pravidelně docházíme do domova seniorů Helios v Havířově pomáhat babičkám a dědečkům. Algi je moc šikovná, umí dostatek povelů, které umožní klientům procvičovat postižené končetiny, nebo jen svou přítomností a perfektní poslušností dokáže důchodcům vykouzlit pravý a nefalšovaný úsměv na tváři. Senioři si na naše návštěvy už zvykli a vždy se velmi těší na to, až za nimi opět dorazíme. Algida lidi miluje a snaží se udělat vše, co jim vidí na očích. Nejraději má však babičky a dědečky akčnějšího typu, se kterými si může hrát. U klientů ležících však vždy trpělivě dělá vše, co jí řeknu…a viditelně se vždy do domova těší. Od března roku 2012 pak dále pravidelně navštěvujeme družinu speciální základní školy v Ostravě, kam mimojiné chodí i děti s autismem, ADHD a jinými poruchami. Algidu děti milují, moc rády poslouchají její srdíčko a dovádí s ní. práce s Algi je trošinku neobvyklá, není to gaučák, terapii bere jako formu práce, která si žádá náležitou odměnu ve formě fyzické aktivity .

OSTATNÍ AKTIVITY

Algi má velmi pestrý život a rozhodně se nenudí. Vyzkoušela si obrany, pasení oveček, coursing, dogdancing i caniscross. Vše ji bavilo tak, že se to z minuty na minutu mohlo stát naší hlavní aktivitou. Ale jak je řečeno výše, agility je onen sport, který nám učaroval, jeden zadek může sedět jen na jedné židli (tak, aby seděl pohodlně), a tak jsme od ostatního upustili a jiným aktivitám se věnujeme jen když se nám naskytne příležitost.

 

 


 

 

 

 

  

      

 

     

 

 

   

 

 

TOPlist